06 Nis

Fıratpen Pvc Doğrama

PVC KAPI VE PENCERE SİSTEMLERİ
Pvc pencere sistemleri binaların dış ortamlara bakan yüzeylerinde kullanılmaktadır. Pvc kapılar ise balkon kapıları gibi dış ortamlara açılan yerlerde kullanılabildiği gibi banyo ve wc kapıları gibi iç ortamlarda da kullanılabilmektedirler. Ebatları bakımından yeterli büyüklüğe sahip pvc pencerelerde; rüzgar yüküne dayanımı, hava ve su geçirimsizliği özellikleri ile kapı kanat profili kullanılması zorunludur.
Mimari açıdan değerlendirildiğinde görsel rahatsızlık çıkarabilecek bu durum, büyük pencerelerin ebatları nedeni ile teknik olarak bir zorunluluk olabilmektedir. Oysa özellikle wc ve banyo kapılarında daha uzun ömür, su ve nemli ortamlardan etkilenmeme, yıkanabilme gibi özelliklerinden dolayı pvc kapı sistemleri kullanılması en doğru uygulama olabilmektedir. Her türlü kol ve kilit mekanizmasının (oda kapı kilidi, wc kilidi, kilitli ispanyolet, vs) pvc kapılarda kullanılabiliyor olması ayrıca bir avantajdır. İç kapılarda; banyo ve wc kapılarında lambri veya pvc panel kullanımı, kaplamalı olarak ahşap desenli üretilebiliyor olması uygulanabilirliğini arttırmakta, yerine ikame edilecek rakiplerine göre maliyet avantajı sağlamaktadır.

PVC kapı ve pencere sistemlerinin en önemli elemanlarından birisi ispanyolet sistemleridir. İspanyolet sistemleri pencerenin yalıtımından güvenliğine kadar bir çok önemli konuda kritik görev taşımaktadır. Kullanılan ispanyolet sisteminin seçimi kadar kullanılan ispanyoletlerin kalitesi de çok önemlidir. İspanyolet sistemleri PVC profil sistemleri ile uyumlu olmalıdır.

Bu sebeplerden ötürü Fırat kendi bünyesinde tasarladığı ve bir çok zorlu testten geçirdiği FWG marka ispanyolet sistemlerini bayilerinin kullanımına sunmaktadır. FWG ispanyoletler en zorlu rüzgar yükü ve yağmurlama testlerinden geçirilmiştir. Bunun yanı sıra 25.000 açma-kapama ömrüne sahip FWG ispanyoletler korozyona ve aşınmaya karşı dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. FWG ispanyolet sistemleri TSE Uygunluk belgesine sahiptir.
PVC Pencere ve kapı sistemleri bir çok malzemenin bir araya gelmesinden oluşan bir sistem üründür ve ispanyolet sistemleri bu bütünün en kritik elemanlarından biridir. Bu nedenle, ispanyolet seçimi plastik pencerelerin uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için en önemli kriterlerden birisidir.

FIRATPEN BROŞÜR
PVC Pencere Kapı

Pencerecim Yapı Tasarım
PVC Pencere Kapı

Profesyonel bir yaklaşımla ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Talepleriniz veya Sorularınız için bize ulaşın.
Fiyat Teklifi Al

PVC PENCERE – FAYDALI BİLGİLER
Neden Pvc Pencere?
20. yüzyılın son çeyreğinde hayatımıza giren, kimyasal terminolojide Polivinil Clorür olarak, halk dilinde ise pvc profil olarak tarif edilen, ahşap ve alüminyuma göre sağladığı yüksek avantajlar nedeniyle tercih edilen pvc pencere ve kapı sistemleri bugün ülkemizdeki pencerelerin yaklaşık %80’ini oluşturmaktadır.

Pvc pencere kapı sistemlerinin ilk yatırım maliyetleri, ahşap ve alüminyuma göre düşüktür. Bununla birlikte, pvc profilden üretilen pencere ve kapılar ahşap pencereler gibi bakım gerektirmez, ömürleri binaların ekonomik ömürleri ile paraleldir. Bina ömürlerinin 40-50 yıl arasında kabul edildiği düşünüldüğünde, birkaç yılda bir yapılması gereken ahşap doğrama bakım masraflarının binaların ekonomik ömrü süresince oluşabilecek maliyetlerden yüksek olacağı aşikardır. Alüminyum profillerin yüksek atalet değerlerine karşın, korozyon direnci sağlamak için yapılan eloksal kaplamanın çizilmesi halinde oluşacak oksidasyonun doğrama yüzeyinin kısa sürede bozulmasına neden olması kaçınılmazdır.

Binalardaki enerji kullanımının % 82’si ısınma amaçlıdır ve bu rakam ülkemizde kullanılan toplam enerjinin % 26’sına tekabül etmektedir. Binalardaki ısı kaybının % 40’ı dışa bakan duvarlardan, % 30’u pencerelerden, % 17’si dışa bakan dış kapı yada balkon kapılarından, % 7’si çatıdan, % 6’sı ise döşeme altlarından kaynaklanmaktadır. Bu durum da, tasarruf sağlanacak en önemli alan olarak konutları ve konutlarda aynı zamanda bir yalıtım elemanı olarak kullanılan pvc pencere sistemlerini öne çıkarmaktadır. PVC Pencere ve Kapı sistemlerinin sağladığı en büyük avantaj yalıtımdır. En düşük ısı kayıplarının yaşandığı malzeme olan PVC ile birlikte doğru cam kullanılması durumunda ahşap ve alüminyum sistemlere göre daha yüksek yalıtım değerleri elde edilirken nihai tüketicinin tasarrufu arttırılmış olur.”

PVC Pencere Sistemleri
MS 1500 yıllarda yapılarda kullanılmaya başlayan pencere, günümüz teknolojisinin sağladığı faydalarla birlikte yapılar için estetik görünüşlü, ısı ve ses yalıtımı elde eden ve mekâna uygun çözümler sağlayan bir yapıya kavuşmuştur. PVC pencere sistemleri sağladığı yüksek avantajlar nedeniyle imal edilen pvc pencerelerin %85’ini oluşturmaktadır. PVC pencereler, binaların mimarisine bağlı olarak farklı tasarımlarda ve renklerde üretilebilmektedir. PVC Pencere Fiyatları ile de avantajlıdır.Daha geniş dış ortam perspektifi ve güneş ışınlarından daha fazla faydalanmak isteyenler için adaptörlü pvc pencere, dar alanlarda açılım avantajından faydalanmak isteyenler için 360° dönebilen pivot pvc pencere… Özellikle balkonları ve geniş alanları haneye dahil etmek için tercih edilen katlanır pvc pencere ve sürme pencerelerin yüksek yalıtım özellikleri de vardır. Birçok farklı açılım ve laminasyon kaplama seçeneği ile pvc pencere üretilebilmektedir. Ceviz, altın meşe, maun, budaklı maun, sedir, gri ve antrasit Fıratpen, Winhouse ve kartelasında bulunan renk seçenekleridir.

Related Posts

Leave A Comment

HEMEN ARAYIN