29 Eyl

Cam Balkon

Katlanır camlama sistemleri; balkonlar evlerin hayata açılan pencereleri durumundadır ve insanlar zaman içinde balkonlardan farklı alanlarda kullanmak isterler. Evin içinde yer kaplayacak ancak gündelik hayatta lazım olan malzemeler balkonda saklanabilir veya güzel bir aile kahvaltısı balkonda manzara eşliğinde yapılabilir. Ancak normal tip balkonlarda bu durum sıkıntı yaratabilir. Normal tip balkonlar yan taraflarının üstü açık olduğu için yağmuru, karı veya güneşi direkt olarak balkonda hissetmek mümkündür. Bu durumda kişi balkonda istediği gibi hareket edemez ve balkona koyduğu malzemelerin üstünü kapatmak zorunda kalır. Ancak cam balkon sistemleri sayesinde artık bu sorun ortadan kalkıyor. Evlerde insanların hareket alanını genişletecek, günün her vakti rahatça kullanılabilecek balkonlar dizayn ediliyor. Tabi ki bu durum camlama sistemleri ile gerçek oluyor.

Katlanır Camlama sistemlerinin çalışma prensipleri nedir?

balkon cam kapama

Balkon kapatma sistemleri olan katlanır cam balkon sistemleri sayesinde evinizin balkonu odaya dönüştürebilirsiniz.

Yaşanılan teknoloji çağı sürekli olarak yeni gelişmeleri insanların karşısına çıkarıyor. Katlanır camlama sistemleri eski cam sistemlerine daha üst düzey teknik bir alt yapıya sahip olup, tüketiciye avantajlar sağlayan çalışma prensiplerine sahiptir.  Önceden alüminyum ile balkonlar tamamen kapatılarak dış etkilere karşı balkonlar korunuyordu. Ancak bu sistemde insanın hareket alanı daralıyor. Çünkü bu tip balkonlar 7/24 kapalı halde duruyor. Bu tip balkonların dışa açılma havalandırma gibi durumları yoktu. Dolayısı ile hava ister açık olsun ister kapalı evin balkonu kutu gibi sürekli kapalı idi. Ancak cam balkon sisteminde balkonun tüm camları katlanarak açılma özelliğine sahiptir. Bu durumda kişi istediği zaman balkonun camlarını açabilir ve önce balkonu sonrada bütün evi rahat bir şekilde havalandırır.

Bu sistemin sunduğu kolaylıklar

Her şeyden önce plastik doğrama sistemleri ile kapatılan balkonlar dışarıdan hoş bir şekilde görünmüyor. Bunun dışında alüminyum sistemleri ile döşenen camlar kolay bir şekilde kırılabilir iken katlanır cam sistemindeki camlar güvenli camlar olup kırılması aşırı derecede zordur. Katlanır camlar kişinin istediği zaman rahatlıkla açılabilir, kişi balkon kapatma sistemleri sayesinde balkonunu kendisi dizayn edebilir. Ayrıca balkon kapatma sistemleri sayesinde dışarıdaki olumsuz hiçbir şey evin içine girme imkanı bulamaz. Bunlar arasında yağmur, kar, ağaç yaprağı, çeşitli kanatlı hayvanlar ve istenmeyen sesler gibi faktörler bulunmaktadır. Son olarak, katlanır cam balkon sistemleri sayesinde evde mükemmel derecede ses ve ısı yalıtımı ortaya çıkar.

Related Posts

HEMEN ARAYIN