06 Nis

Banyo Dolapları

Banyo Dolaplarının Gövde Malzemesi=

Neme ve suya dayanıklılık gerektiren yüksek direnç gerektiren yerlerde mdf dolap gövdesi kullanılması gerekir. Banyo mobilyalarımızın gövdesinin hiç bir bölümünde parça dahi olsa sunta kullanılmamaktadır. Tamamında mdflam kullanılmaktadır. Kapak bölümerinde yine bazı serilerde mdflam bazı modellerde ise mdf üzeri parlak veya mat membran malzeme yani kullanılabilecek en iyi malzeme kullanımaktadır.
Sunta malzemenin  dik yönde çekme dayanım 0,35 newton/milimetrekare iken mdf malzemenin dayanımı iki kat fazladır .Mdf malzemenin dik yönde çekme dayanımı 0,6 newton/milimetrekaredir. Bu bilimsel veriler olmadan da göze kontrolünde zaten sunta malzemenin gözenekli yapısında dayanımsız malzeme olduğu bu nedenle banyo gibi nemli bir alanda dayanımının mdfden az olacağı kuşkuya yer bırakmamamaktadır.
Diğer bir açıdan gövde sunta kullanılırsa kapaklar membran malzeme kullanılsa da kapakların ağırlığını kaldırmayacak kapaklar kısa sürede sarkacak, çaplaşacaktır. Kaliteli bir banyo dolabı için gövdenin mutlaka mdf malzemeden imal edilmiş olmaso gerekir

Banyo Dolabı Kapağı=

Membran kapak kullanılmaktadır.Membran kapakların en büyük avantajı kenar bandını bulunmaması yani parçalı malzemeden oluşmaması nedeniyle neme dayanını kat ve kat fazladır.Kapk kenarlarından nem almayan banyo dolabı daha uzun ömürlü olmaktadır.Cnc ile desen açımında hatasız kesimlerde yine mdf üzeri membran kullanılması gerekir.

Banyo Dolabı Lavaboları=

Banyo dolabı lavabosu olarak kullanılan ürünler cam banyo lavaboları, seramik lavabolar, granit banyo lavaboları, çimstone banyo lavaboları, akrilik banyo lavabolarıdır.
Çimstone ve akrlik lavabolar yükek maliyetleri nedeniyle fazla tercih edilemzken cam lavabolar ve seramik lavabolar hem kaliteli hem de kullanışlılığı ucun ömrülü olması nedeniyle en fazl tercih edilen banyo lavabo modelleridir.
Cam lavabolu banyo dolapları modern görünümleriyle tercih edilirken seramik lavabolar 10 yıl garantili olmaları uygun fiyatlı olmaları nedeniyle en fala tercih edilen modern banyo dolaplarının vazgeçilmez lavabolarıdır.

Related Posts

HEMEN ARAYIN